Jedzenie Zamiast Bomb

www.foodnotbombs.pl

Jak pomóc?

1. Dołącz do grupy

Przygotowanie obiadu dla 60-ciu osób to nie rurki z kremem, więc zawsze przydadzą się ręce do pracy. Na myciu, obieraniu, krojeniu, tarkowaniu, szatkowaniu, miksowaniu, ubijaniu, obskrobywaniu, gotowaniu, blanszowaniu, smażeniu, transporcie, rozdawaniu czy sprzątaniu spędza się czasem długie godziny. Krótko mówiąc – weź udział w gotowaniu. Inicjatywa FNB ma charakter otwarty i może dołączyć do niej każdy, bez względu na zdolności kulinarne lub ich brak. : ) Jeśli wiesz gdzie odbywa się gotowanie – zapraszamy, w razie wątpliwości skontaktuj się z lokalną grupą, np. przez fb.

2. Pomóż przy transporcie

Jeśli nie kręci Cię gotowanie a posiadasz prawo jazdy i/lub samochód możesz pomóc przy transporcie. Co tydzień trzeba zrobić zaopatrzenie, czyli przywieźć warzywa w miejsce gotowania a później gotowy obiad w miejsce, w którym rozdajemy posiłki.

3. Przekaż coś od siebie

Nie wszystkie potrzebne rzeczy udaje nam się zdobyć bezgotówkowo. Zazwyczaj potrzebujemy oleju, przypraw, suchych produktów (kasze, makarony itd.), plastikowych misek i sztućców, a także sprzętów kuchennych. Jeśli coś zalega Ci w domu, kończy się termin ważności produktu lub po prostu, chciał(a)byś nas wesprzeć materialnie, zapytaj lokalnej grupy FNB czego najbardziej potrzebuje.

4. Promuj

Aby rozpromować inicjatywę Jedzenie Zamiast Bomb poinformuj o niej swoich znajomych, polub naszą stronę stronę na fb lub umieść nasz link/button na swojej stronie.

5. Informuj o akcji potrzebujących

 

 

Dodaj komentarz