Jedzenie Zamiast Bomb

www.foodnotbombs.pl

Szczecin

W okresie zimowym, raz w tygodniu wychodzimy z naszą inicjatywą rozdawania darmowych, ciepłych, wegańskich posiłków, w okolicach przejścia podziemnego o godzine 16. Naszym głównym celem jest zaspokojenie głodu tych których nie stać na tak podstawową potrzebę egzystencjalną, ale nie tylko, chcemy także informować wszystkich innych o tym jak bardzo poważnym problemem jest głód na świecie. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Naszym kolejnym celem jest zwrócenie uwagi na fatalną sytuacje społeczną, podczas gdy budżet na zbrojenia i działania wojskowe stale rośnie. Wiele rodzin eksmitowanych jest na bruk, a umowy śmieciowe pogarszają i tak juz ciężką sytuację na rynku pracy. Problemy dotykają także dzieci, dla których nie ma miejsc w przedszkolach, a szkoły są zamykane. Uważamy, że pieniądze należy przeznaczyć przede wszystkim na cele społeczne. Nie na militaryzację kraju, wbrew woli społeczeństwa, czego przykładem jest Tarcza Antyrakietowa. Taką politykę obserwujemy wśród wielu państw, podczas gdy na świecie jest już ponad miliard głodujących.

JEST PROŚBA O TO ABYŚCIE INFORMOWALI O TYM ZAINTERESOWANE OSOBY, O NASZEJ AKCJI W NIEDZIELE, W OKOLICACH PRZEJCIA PODZIEMNEGO O GODZINE 16:00.
CHODZICIE PO MIEŚCIE, MIESZKACIE W RÓŻNYCH DZIELICACH, GDZIE NA PEWNO WIDZICIE LUDZI POTRZEBUJACYCH, DLA KTÓRYCH CIEPŁY POSIŁEK W NIEDZIELE JEST NA PRAWDĘ WAŻNY I POMOCNY.

UDOSTĘPNIAJCIE TĘ WIADOMOŚĆ, PRZEKAZUJCIE INNYM, NIECH WIEŚĆ SIĘ NIESIE!!!
W WAS JEST SIŁA!!!
POMÓŻCIE!!!

Miejsca kluczowe gdzie można szukać osób potrzbujących:
-dworzec PKP,
– dworzec PKS,
-skupy butelek,
-skupy złomu, metali kolorowych,
-bar kogel-mogel przy Krasickiego,
-bary mleczne,
-schroniska dla bezdomnych, np. feniks na ul. wojska polskiego,
-osiedlowe śmietniki.

Jeśli znajdziecie się w pobliżu tych miejsc to informujcie osoby potrzebujące o tej akcji, proście aby przekazywali dalej innym.
Jeśli nie macie możliwość wydrukowania lub skserowanie ulotek zapraszamy w niedziele, w okolice przejścia podziemnego o godzinie 16, rozdamy Wam ulotki, piszcie foodnotbombs.szczecin@o2.pl

Macie możliwość skserowanie i rozniesienia ulotek? tutaj jest link to plików pdf –
www.sendspace.com/file/vo24cq – jeśli link nie jest już aktywny, piszcie do nas!

Chcecie nam pomóc? piszcie na foodnotbombs.szczecin@o2.pl

Szukamy osób chętnych do gotowania, chętnych do udostępnienia kuchni. Jeśli znacie kogoś kto może oddać chleb, herbatę lub inną żywność także czekamy na wiadomość. Jeśli posiadacie buty, odzież którą chcecie oddać również przyjmiemy!

Zapraszamy do współpracy. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie antypartyjność i chęć niesienia pomocy innym